Odzyskiwanie danych obsługa.

Odzyskiwanie danych Trzy powody, dla których metadane są ważne dla odzyskiwania i archiwizacji danych

Odzyskiwanie danych to proces odzyskiwania utraconych, usuniętych lub uszkodzonych danych z różnych urządzeń pamięci masowej, w tym dysków twardych, dysków półprzewodnikowych, pamięci USB, a nawet uszkodzonych systemów plików. Metody odzyskiwania danych najczęściej koncentrują się na wewnętrznych i zewnętrznych dyskach twardych, dyskach SSD i taśmach magnetycznych. Poniżej omówiono niektóre z wykorzystywanych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź naszą specjalną stronę poświęconą odzyskiwaniu danych. Przyjrzymy się bliżej niektórym najczęstszym typom utraty danych i sposobom korzystania z oprogramowania do odzyskiwania danych.

Analiza metadanych

Chociaż istnieje wiele różnych sposobów analizowania danych, metadane są szczególnie ważne dla celów odzyskiwania i archiwizowania danych. Pozwalają one użytkownikom na łatwą interpretację, przetwarzanie i udostępnianie informacji, a także są niezbędne do zachowania historycznych zapisów długoterminowych zbiorów danych. Korzystanie z metadanych może pomóc w odzyskiwaniu i ponownym wykorzystywaniu utraconych lub uszkodzonych danych, a nawet kompensować niespójności w dokumentacji. Oto trzy powody, dla których metadane są ważne dla odzyskiwania i archiwizacji danych.

-Metadane to opis zawartości danych. W przypadku biomedycyny często mamy do czynienia z dużą ilością danych. Mogą one obejmować zarówno dane proteomiczne, jak i notatki z badań. Każdy typ danych wiąże się z różnymi rodzajami metadanych. Podczas gdy ogólne standardy metadanych ułatwiają naukowcom wymianę metadanych, różne metody eksperymentalne często mają swoje własne, specyficzne standardy. Na przykład standardy metadanych spektrometrii masowej obejmują mzML, SPLASH i PDBML.

-Metadane mogą pomóc badaczom w określeniu głównych struktur przechowywania danych w systemie plików. Struktury te to zasadniczo szczegółowe informacje o plikach, w tym ich właściwości i hierarchia katalogów. Analiza metadanych pomaga aplikacjom do odzyskiwania danych w identyfikacji uszkodzonych lub zniszczonych systemów plików oraz w odtworzeniu oryginalnej struktury folderów i nazw plików. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy odzyskiwaniu danych. Przycisk Lista alokacji zawiera informacje o stanie 500 struktur metadanych. Aby uzyskać więcej informacji, można wybrać jedną z tych opcji i przeprowadzić szczegółową analizę pliku.

Wiertło tarczowe

Jeśli na dysku twardym znajduje się wiele utraconych danych, spróbuj użyć programu Disk Drill, aby odzyskać potrzebne pliki. Dostępne są trzy wersje programu, a wersja bezpłatna jest ograniczona do 500 MB plików. Po tym czasie konieczna jest aktualizacja. Disk Drill to popularne oprogramowanie do odzyskiwania danych, które przechowuje odzyskane dane w skarbcu Recovery Vault i umożliwia tworzenie kopii zapasowych dysków z odzyskiwaniem bajtów.

Wersja programu Disk Drill dla komputerów Mac jest dołączana bezpłatnie do wersji PRO dla systemu Windows. Program obsługuje wiele różnych formatów plików, w tym pliki wideo AVI i FLV, pliki audio MP3 i AIFF oraz obrazy BMP i JPEG. Inne typy plików obsługiwane przez program to dokumenty DOCX i XLSX oraz archiwa ZIP, RAR i DMG. Dzięki temu nawet osoby nieposiadające wiedzy technicznej mogą używać tego programu do odzyskiwania utraconych plików.

Wersja podstawowa programu Disk Drill oferuje wszystkie metody odzyskiwania, ochronę danych oraz nieograniczony podgląd list odzyskiwania. Można również tworzyć kopie zapasowe uszkodzonych dysków i usuwać chronione dane. Wersja Pro kosztuje 89 dolarów i obsługuje do trzech komputerów, a licencja dożywotnia jest dostępna za dodatkowe 29 dolarów. Inną wersją premium jest wersja Disk Drill Enterprise, która oferuje nieograniczone funkcje odzyskiwania danych za 399 dolarów. Jeśli chodzi o odzyskiwanie danych, łatwo zrozumieć, dlaczego Disk Drill jest jednym z najlepszych programów na rynku.

PhotoRec

Do przywracania utraconych lub uszkodzonych plików zdjęć można użyć oprogramowania do odzyskiwania danych PhotoRec. Program ten skanuje plik w poszukiwaniu znanych nagłówków i próbuje odzyskać cały plik. Rozpoznaje on wiele formatów plików, w tym pliki ZIP, pliki pakietu Office, pliki PDF i HTML. Ponadto PhotoRec potrafi odzyskiwać pliki JPEG i różne inne formaty plików graficznych. Użytkownicy mogą skontaktować się z twórcą programu PhotoRec, aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu odzyskiwania plików.

Za pomocą programu PhotoRec można odzyskać usunięte zdjęcia lub pliki wideo z kart pamięci. Po wykryciu karty pamięci program przeprowadzi skanowanie i wyświetli listę odzyskanych plików, które nie zostały jeszcze odzyskane. Można również wybrać określone partycje do skanowania. Wyniki zostaną wyświetlone na ekranie, a użytkownik będzie miał możliwość zapisania odzyskanych plików. Oprogramowanie tworzy również kopie zapasowe wszystkich odzyskanych plików na komputerze. Po zakończeniu skanowania można kontynuować przywracanie plików.

PhotoRec działa na każdym systemie, w którym utracono dane. Nie obsługuje on jednak najpopularniejszych formatów zdjęć. Oprócz plików fotograficznych PhotoRec potrafi również odzyskiwać utracone partycje i przekształcać dyski niegotowe w dyski startowe. Jest w stanie odzyskać utracone dane nawet z poważnie uszkodzonych lub przeformatowanych systemów. PhotoRec jest kompatybilny z systemami Windows, DOS, Linux i Mac OS. Nie jest tak przyjazny dla użytkownika jak wiele innych narzędzi do odzyskiwania danych, ale nadal stanowi doskonałą opcję odzyskiwania utraconych plików zdjęć.

iBeesoft

Jeśli chcesz odzyskać dane z komputera Mac lub PC, powinieneś skorzystać z oprogramowania do odzyskiwania danych firmy iBeesoft. Umożliwia ono odzyskiwanie plików z praktycznie każdego typu urządzenia pamięci masowej. Program iBeesoft jest nie tylko kompatybilny z wieloma typami plików, ale potrafi również odzyskiwać dane z utraconych lub uszkodzonych partycji. A co najlepsze? Można go używać na wszystkich rodzajach urządzeń pamięci masowej, w tym na dyskach flash USB i kartach SD.

Ten program jest dostępny dla urządzeń z systemem Windows i Mac oraz ma prosty interfejs użytkownika. Proces skanowania można wstrzymać i wznowić w dowolnym momencie. Obsługuje ponad 1000 typów plików i może odzyskiwać dane z laptopów, komputerów stacjonarnych, urządzeń USB, kart SD/CF, aparatów cyfrowych i innych. Niezależnie od tego, czy dane zostały utracone w wyniku ataku wirusa, czy z zupełnie innego powodu, iBeesoft jest doskonałym rozwiązaniem.

Intuicyjny interfejs użytkownika programu iBeesoft pozwala na skanowanie całego dysku w poszukiwaniu utraconych plików. W miarę skanowania reorganizuje on pliki, oznaczając je etykietami z odzyskanymi danymi. Po znalezieniu wszystkich danych, które można odzyskać, iBeesoft pozwala wybrać pliki, które chcesz odzyskać. Umożliwia nawet podgląd każdego pliku przed jego przywróceniem. Program pomaga nawet odzyskać pliki z nadpisanych folderów!

Wondershare Recoverit

Jeśli szukasz darmowego programu do odzyskiwania danych, który potrafi odzyskać ponad 1000 typów plików, to dobrze trafiłeś. Nieniszczący proces skanowania tego programu zlokalizuje pliki wielu różnych typów, w tym PDF-y, obrazy i pliki audio. Korzystanie z Recoverit jest proste, nawet jeśli nie posiadasz żadnych umiejętności technicznych. Po przeskanowaniu dysku, program pokaże ci w czasie rzeczywistym, co można odzyskać.

Pobranie i zainstalowanie bezpłatnej wersji programu Wondershare Recoverit jest proste. Możesz użyć programu do przeskanowania komputera i zewnętrznych urządzeń pamięci masowej w poszukiwaniu plików, które można odzyskać. Po wybraniu planu możesz zapłacić za korzystanie z niego w celu nieograniczonego odzyskiwania plików. Gwarancja zwrotu pieniędzy jest bardzo dobra, a użytkownicy mogą korzystać z programu do 7 dni bez żadnego ryzyka. Wreszcie, wielu użytkowników chwali zespół obsługi klienta, z którym można się skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej, czatu na żywo i telefonu.

Pierwszy ekran po instalacji jest dość znajomy: wyświetlane są wyniki skanowania komputera. Pokazuje on typ pliku i datę modyfikacji, a także oferuje pasek wyszukiwania w celu znalezienia określonych plików. Po zakończeniu procesu skanowania kliknij przycisk Odzyskaj w prawym dolnym rogu ekranu. Następnie wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać odzyskany plik. Jeśli nie masz pewności, wybierz lokalizację, którą łatwo zapamiętać.

Koszt

Odzyskiwanie danych nie należy do tanich czynności. Uszkodzone urządzenie pamięci masowej sprawia, że znajdujące się na nim dane stają się bezużyteczne. Dlatego usługi odzyskiwania danych wymagają urządzenia zastępczego. Firmy świadczące usługi odzyskiwania danych nie rezygnują z zatrudniania wyspecjalizowanych inżynierów. Koszty odzyskiwania danych mogą być wysokie, jeśli dysk twardy wymaga nowego silnika lub innych części. Z tego samego powodu może być nawet konieczna wymiana dysku. Po odzyskaniu danych inżynierowie będą musieli ponownie sformatować dysk twardy i wysłać go do klienta.

Koszty usług odzyskiwania danych zależą od rodzaju utraty danych lub awarii dysku. Uszkodzenia fizyczne mogą wymagać wymiany podzespołów, zastosowania zaawansowanych technik i specjalistycznego pomieszczenia czystego. Ceny zależą również od stanu urządzenia pamięci masowej, jego całkowitej pojemności i złożoności. Niektóre firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych pobierają opłaty nawet dwukrotnie wyższe niż za standardowe prace. Niektóre firmy świadczące usługi odzyskiwania danych oferują bezpłatną wycenę. Jednak w przypadku wyjątkowo skomplikowanego zadania możesz zostać obciążony opłatą dwukrotnie lub nawet trzykrotnie wyższą.

Proces odzyskiwania danych jest kosztowny i wymaga wykwalifikowanych inżynierów oraz specjalistycznych narzędzi. Jest to proces pracochłonny, a marketingowy dym i lustra nie sprawdzają się w tej branży. Duże firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych muszą maksymalizować swój zasięg poprzez posiadanie kilku punktów obecności, czyli biur odbioru i wysyłki. Wynika to z faktu, że biura te mogą znajdować się w różnych miejscach. Eksperci ds. odzyskiwania danych mogą naliczać wyższe ceny w sytuacjach awaryjnych. Cena może być nieco wyższa niż normalnie, ale w ostatecznym rozrachunku jest tego warta.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Author: akte