Odzyskiwanie danych z macierzy RAID zręczny firma na ratunek.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Czy odzyskiwanie macierzy Raid Matrix zakończyło się sukcesem?

Gwarantowane przywracanie danych z macierzy RAID 0,1.
Odtwarzanie danych z macierzy RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Wiele osób pyta nas o odzyskiwanie danych z macierzy RAID – jak odzyskać utracone dane z macierzy dyskowej RAID? Wiele osób mylnie uważa, że odzyskiwanie danych z macierzy RAID to to samo co odzyskiwanie plików, czy nawet klonowanie dysków. Jest to absolutna nieprawda! Odzyskiwanie plików i klonowanie dysków to dwa zupełnie różne procesy. W tym artykule wyjaśnimy, co dokładnie jest potrzebne do przeprowadzenia prawidłowego odzyskiwania danych z macierzy RAID.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 komu można zaufać takie zlecenie.

W przypadku utraty logicznej lub fizycznej utraty komputera dane logiczne znajdujące się na dysku twardym nigdy nie zostają tak naprawdę utracone – są one tylko tymczasowo nieobecne. Co to oznacza dla użytkownika? Jeśli podjęto wszelkie uzasadnione kroki w celu zapewnienia dobrego stanu dysku twardego komputera, a dysk uległ awarii i utracono dane, można je odzyskać. Dane logiczne po prostu przepadają, dopóki nie zostanie zakupiony inny dysk lub nowy dysk, a stary nie zostanie umieszczony w systemie.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 korzystny ratunek.

Problem polega na tym, że chociaż dane logiczne nie zostały utracone na zawsze, to na pewno nie wrócą w najbliższym czasie. Dane logiczne zostały utracone, ponieważ dysk „nie był w stanie” ich zapisać. Jest to „awaria partycji”, w której dane nie są w ogóle zapisywane na dysku twardym, ale są „oddzielone” od reszty danych. Tego typu awarie są zbyt częste i nie można im całkowicie zapobiec, ale można to zrobić w minimalnym stopniu.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jako zamysł spółki po awarii.

Jak można sprawdzić, czy dysk należy do tej nieszczęsnej grupy? Cóż… jeśli można odczytać/zapisać dane z dysku, i jeśli można wysłać polecenie zapisu do dysku, to dysk jest „zdrowy”. Odczytanie pozostałych danych z uszkodzonego dysku zajmie jeszcze trochę czasu (lub, co bardziej prawdopodobne, trochę drogi). Nie zawsze będzie to w 100% bezpieczne, ze względu na fragmentację dysku. Ale i tak jest to lepsze niż nic.

Co jednak, jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu, a Twoje dane będą możliwe do odzyskania po tym wydarzeniu? Cóż, w takim przypadku – masz poważne problemy. Dyski muszą zostać sprawdzone pod kątem uszkodzeń fizycznych. Jeśli dane są możliwe do odzyskania, wymagane jest zastosowanie rozwiązania odzyskiwania danych Raid – co oznacza, że w celu zapewnienia nadmiarowości danych należy użyć więcej niż jednego dysku. Jedno rozwiązanie może być wszystkim, co jest potrzebne.

Jeżeli dane zostaną utracone w wyniku awarii logicznej, wówczas najprawdopodobniej tylko jeden dysk będzie dostępny do odzyskania z macierzy Raid, co oznacza, że w macierzy będzie tylko jeden – i to prawdopodobnie bardzo stary – dysk. Jest to dysk, który najprawdopodobniej musi zostać odzyskany w pierwszej kolejności. Dlatego należy go ocenić pod kątem uszkodzeń fizycznych, a wszystkie odpowiednie dyski muszą być prawidłowo rozmieszczone, aby można było w pełni wykorzystać możliwości odzyskiwania danych z macierzy RAID. Stawka jest duża, więc nie skąpić na ocenę lub może okazać się, że masz wiele problemów w odzyskaniu danych!

Odtwarzanie danych z macierzy RAID w rezolutna możliwość.

I nie zapomnij zachować kopii zapasowej! W wielu przypadkach, jeśli cały proces odzyskiwania macierzy Raid nie powiedzie się, można łatwo cofnąć się do wcześniejszego punktu w czasie, przywracając określone pliki i programy. Oznacza to, że można użyć pewnego rodzaju „punktu przywracania”, aby powrócić do poprzedniego momentu w procesie odzyskiwania macierzy Raid. Upewnij się tylko, że dane, które chcesz odzyskać nie zawierają zbyt wielu nadmiarowych danych – w przeciwnym razie będziesz oglądał tylko kopię zapasową, która nie będzie zbyt wiarygodna.

Istnieje wiele dobrych rozwiązań. Upewnij się tylko, że przeprowadzisz odpowiednie badania. Nie polegaj na tym, co mówią Ci firmy, od których kupujesz. Rozważ prawdopodobieństwo odzyskania danych i sposób, w jaki możesz je ocenić. Dopiero wtedy powinieneś kupić produkt do odzyskiwania danych Raid.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Author: akte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *